ZSRybi

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Krásný den, milá paní ředitelko Frydrychová,
srdečně Vám děkujeme za celou organizaci sbírky ve školním roce 2018/2019.
V příloze posíláme děkovný certifikát, prosím, předejte naše poděkování vašim šikovným dětem, rodičům a všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro "naše" děti nenahraditelná.
Potěšilo by nás, kdybyste si s dětmi našli chvíli času a podívali se na sestřih Zábavného odpoledne ze dne 17.9.2018 - zahájení Srdíčkových dnů   https://youtu.be/Ay20Wo8V908

Ještě jednou Vám moc a moc děkujeme za vaši neocenitelnou pomoc, které si nesmírně vážíme.

S přáním všeho jen dobrého
Za Život dětem, o.p.s.
Zdenka Hollerová

Vydávání vysvědčení
V pátek 28. června bude vydáno vysvědčení. Slavnostní zakončení školního roku se uskuteční v případě pěkného počasí v altánu, v případě nepříznivého počasí ve třídě ŠD dole.

Den matek
Ve čtvrtek 23. května jsme se všichni setkali v Besedě u příležitosti Dne matek. Děti si připravily velmi pestré vystoupení plné tance a zpěvu. Vystoupení se jim povedla a diváci se dobře bavili. Na závěr ještě proběhlo loučení s dětmi pátého ročníku, které odcházejí do velkých městských škol.
Děti se při této příležitosti ukázaly jako bezva parta a přestože se musíme s některými rozloučit, můžeme se těšit na nové „členy“.

Florbalový turnaj v Tiché
Ve čtvrtek 16. května 2019 se kluci a děvčata ze 4. a 5. ročníku účastnili florbalového Turnaje, který pořádala Základní škola v Tiché. Turnaj byl určen pro okolní málotřídní školy. Zúčastnily se děti ze ZŠ Závišice, ZŠ Lubina, ZŠ Mniší, ZŠ Tichá a ZŠ Trojanovice. Všech šest týmů se do hry pustilo s patřičným nasazením. Naši vyhráli zápasy ve své základní skupině a postoupili do finále. Přes veškerá úskalí získali první místo a přivezli tak pohár, diplom a každý hráč má svou zlatou medaili. Na tento turnaj je připravoval pan učitel Bílý a je nyní na své svěřence opravdu hrdý. Při jejich návratu jsme je zvesela přivítali a MOC GRATULUJEME
!

Vážená paní Frydrychová,
velmi Vám děkujeme za pomoc při veřejné sbírce č. S_MHMP/147662012015 Fondu Sidus, z.ú., které si nesmírně vážíme. V souvislosti s realizovanou sbírkou vám zasíláme v  certifikát a potvrzení do výroční zprávy.Přejeme dobrý den a děkujeme za spolupráci.

Dorota Vystavělová
Fond Sidus, z.ú.
Primátorská 40, Praha 8 – Libeň, 180 00

Soutěž ve hře „PEXESO“
V úterý 16. dubna se děti z 1. a 2. ročníku zúčastnili soutěže v hraní Pexesa, kterou pořádala Základní škola Závišice. Čtyři prvňáci a čtyři druháci se utkali v základním kole, ze kterých do semifinále postoupili dva a dva. Do finále se pak dostala už jen Terezka Matzke z 1. ročníku a obsadila tak 4. místo. Přestože jsme nevyhráli žádnou z cen, den jsme si náramně užili.

Fotky najdete ve fotogalerii.

Projektové vyučování v 1. ročníku

V pátek 12. dubna proběhlo v 1. ročníku projektové vyučování na téma „Velikonoce svátky jara“. V rámci vzájemné spolupráce v projektu Šablony jej připravily paní učitelka Frydrychová, Goldová a paní asistentka Kováčová.
Děti plnily připravené úkoly, které rozvíjely čtenářskou a matematickou gramotnost. Pořadí práce na jednotlivých úkolech si určovaly samy. Vyučující byly jen jejich oporou. Většina dětí si však s úlohami porodila sama.
Na závěr jsme si vše s dětmi zhodnotili. Všichni jsme se shodli na tom, že to bylo prima a že si takové aktivity rádi zopakujeme.
Fotky najdete na odkazu
http://zsrybi.rajce.net/ ve fotogalerii na stránkách školy.

Velikonoční tvoření
Ve čtvrtek 11. dubna proběhlo v odpoledních hodinách ve škole Velikonoční tvoření. Děti si se svými rodiči zdobily kraslice, perníčky, vyráběly velikonoční dekorace z papíru, přírodnin i keramiky, pletly pomlázku a sely osení.
 Pro rodiče bylo připraveno drobné občerstvení. Mohli si dát kávu nebo čaj a k tomu perníkovou buchtu, kterou upekly děti v kroužku „Malý kuchtík“.
 Myslím si, že setkání všech bylo velmi příjemné a akce se opravdu podařila.

Lubinský zpěváček
 Ve čtvrtek 11. dubna naši školu reprezentovalo 5 dětí v pěvecké soutěži „Lubinský zpěváček. Byli to: Bára Pístecká, Adélka Kusáková, Monika Goldová, Vašek Pustějovský a Martin Bajer. Na soutěž se připravovali pod vedením pana učitele Jarka Bílého a Paní Jitky Goldové.
 Ani letos nepřijeli s prázdnou. Čtyři se umístili na prvním a druhém místě. Výhercům gratulujeme a všem děkuji za úspěšnou reprezentaci školy.

Škola hrou
V pátek 29. března jsme s prvňáčky v rámci rozvoje finanční gramotnosti vyrazili nakupovat svačinu do obchodu. Předcházela tomu práce s pracovním listem, kde si děti mohly spočítat, kolik stála svačinka děti
Lenku a Pavla. Taky počítaly, kdo utratil více peněz a kolik korun jim paní prodavačka vrátila. A pak si to vyzkoušely v praxi. Některé děti byly takto nakupovat úplně poprvé a byl to pro ně velký zážitek.
Po svačince jsme navštívili obecní knihovnu, kde jsme si s paní Šustalovou povídali o knížkách jejich rodičů. Moc se nám vyprávění a návštěva v knihovně líbila.
Na vše se můžete podívat ve fotogalerii.     Mgr. Hana Frydrychová

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky