ZSRybi

Hlavní nabídka

Zpravodaj

Výlet do zámku Kunín
Ve čtvrtek 12. června jsme se vypravili na výlet do zámku v Kuníně. Byl pro nás připravený program, kdy jsme si mohli vyzkoušet, jak se nosí kostýmy postav z pohádek. Byli tam Honza, jeho maminka, kouzelný dědeček, vodník, hospodský, čert, princ a princezna. Pak jsme šli na prohlídku zámku, při které jsme se dověděli mnoho zajímavostí. V jedné z místností jsme se seznámili s různými druhy loutek a masek i s tím, jak se vyrábějí či používají. Před tím, než jsme si v zámecké zahradě pochutnávali na opečeném špekáčku, jsme viděli pohádku „O Palečkovi“ v podání dvou herců a loutek. Nakonec jsme si mohli koupit něco na památku nebo na zub. Až na počáteční patálii s autobusem se nám výlet vydařil a všichni jsme se ve zdraví vrátili do školy.

Prostřeno 2019
Děti, které navštěvovaly v uplynulém školním roce kroužek „MALÝ KUCHTÍK“, si připravily malé „PROSTŘENO“. Pozvaly své rodiče, příbuzné, a nachystaly tříchodové menu: předkrm, hlavní chod a dezert. Prostřely pěkně stoly, jídlo hezky naservírovaly a své hosty obsluhovaly. Vše se malým kuchtíkům povedlo a jejich hosté odcházeli spokojeni a věřím i dobře najezení. Věřím, že v příštím roce akci zopakujeme…

Zprávičky ze školy

Září ve škole uteklo jako voda… V průběhu prvního školního měsíce jsme se společně postupně vrátili do školních povinností. Aby start do nového školního roku proběhl pozvolna, využili jsme pěkného počasí. V pátek 7. září jsme vyrazili na cvičení v přírodě na Kocmínek opékat špekáčky. A protože pěkné počasí nám přálo, zvládli jsme ještě výlet do ZOO Lešná v pondělí 17. září. Oba výlety se vydařily a myslím, že zahájení školního roku bylo o to příjemnější.
V říjnu zahájíme práci v kroužcích pod záštitou DDM Kopřivnice. Nabídka byla pestrá, a kdo chtěl, určitě si vybral.  V nabídce byl kroužek Sportovní
miniházená, Dramatický, Šikulové, Klub zábavné logiky a Malý kuchtík. Z projektu “ Šablony 2017“ pokračuje Čtenářský klub. Také se velmi rádi zapojíme do oslav stého výročí vzniku Československé republiky.
V rámci dalšího projektu byla obnovena počítačová síť ve škole, byl nainstalovaný server a obnovena počítačová technika pro žáky školy. Ještě zbývá dokončit nové zabezpečení školy v podobě nových domácích telefonů s kamerovým systémem.
V dalším čísle Zpravodaje se určitě můžete těšit na obnovu našeho „Školáčka“ a příspěvky budou opět psát především děti.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky