ZSRybi

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Zpravodaj

InformaceZprávičky ze školy
Čas běží jako voda a my máme první školní měsíc za sebou. Během něj jsme s dětmi vyrazili do přírody na cvičení v přírodě na Kocmínek. Také jsme se setkali s rodiči na informativní schůzce, při které rodiče volili zástupce do Školské rady. Těmi se staly paní Radka Parolková a paní Irena Lapčíková.
A co plánujeme dál? V říjnu pojedou žáci 4. a 5. ročníku na dopravní hřiště do Kopřivnice. Koncem měsíce připravujeme podzimní projektový den. A u příležitosti 110. výročí narození našeho rodáka pana Adolfa Zábranského vyhlásíme výtvarnou soutěž pro okolní školy. V listopadu pak u této příležitosti proběhnou další aktivity. S dětmi se vypravíme na vzdělávací program „Mahulena - krásná panna“, při kterém nás budou provázet ilustrace pana Zábranského. V den jeho narozenin pak uspořádáme projektový den s ilustrátorem dětských knih panem Adolfem Dudkem a výstavu ze soutěžních obrázků.Výlet do zámku Kunín
Ve čtvrtek 12. června jsme se vypravili na výlet do zámku v Kuníně. Byl pro nás připravený program, kdy jsme si mohli vyzkoušet, jak se nosí kostýmy postav z pohádek. Byli tam Honza, jeho maminka, kouzelný dědeček, vodník, hospodský, čert, princ a princezna. Pak jsme šli na prohlídku zámku, při které jsme se dověděli mnoho zajímavostí. V jedné z místností jsme se seznámili s různými druhy loutek a masek i s tím, jak se vyrábějí či používají. Před tím, než jsme si v zámecké zahradě pochutnávali na opečeném špekáčku, jsme viděli pohádku „O Palečkovi“ v podání dvou herců a loutek. Nakonec jsme si mohli koupit něco na památku nebo na zub. Až na počáteční patálii s autobusem se nám výlet vydařil a všichni jsme se ve zdraví vrátili do školy.
Prostřeno 2019
Děti, které navštěvovaly v uplynulém školním roce kroužek „MALÝ KUCHTÍK“, si připravily malé „PROSTŘENO“. Pozvaly své rodiče, příbuzné, a nachystaly tříchodové menu: předkrm, hlavní chod a dezert. Prostřely pěkně stoly, jídlo hezky naservírovaly a své hosty obsluhovaly. Vše se malým kuchtíkům povedlo a jejich hosté odcházeli spokojeni a věřím i dobře najezení. Věřím, že v příštím roce akci zopakujeme…
Zprávičky ze školy

Září ve škole uteklo jako voda… V průběhu prvního školního měsíce jsme se společně postupně vrátili do školních povinností. Aby start do nového školního roku proběhl pozvolna, využili jsme pěkného počasí. V pátek 7. září jsme vyrazili na cvičení v přírodě na Kocmínek opékat špekáčky. A protože pěkné počasí nám přálo, zvládli jsme ještě výlet do ZOO Lešná v pondělí 17. září. Oba výlety se vydařily a myslím, že zahájení školního roku bylo o to příjemnější.
V říjnu zahájíme práci v kroužcích pod záštitou DDM Kopřivnice. Nabídka byla pestrá, a kdo chtěl, určitě si vybral.  V nabídce byl kroužek Sportovní
miniházená, Dramatický, Šikulové, Klub zábavné logiky a Malý kuchtík. Z projektu “ Šablony 2017“ pokračuje Čtenářský klub. Také se velmi rádi zapojíme do oslav stého výročí vzniku Československé republiky.
V rámci dalšího projektu byla obnovena počítačová síť ve škole, byl nainstalovaný server a obnovena počítačová technika pro žáky školy. Ještě zbývá dokončit nové zabezpečení školy v podobě nových domácích telefonů s kamerovým systémem.
V dalším čísle Zpravodaje se určitě můžete těšit na obnovu našeho „Školáčka“ a příspěvky budou opět psát především děti.


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky